Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Chinchillas World

O nás 

 

Jmenuji se Vendula a zvířátka miluji od malička. Chovala jsem všechno možné, především hlodavce a v roce 2001 jsem si pořídila na burze samečka činčily Čitu, po roce jsem mu pořídila kamarádku Slečinku . Asi v roce 2008 jsem začala chov pomalu rozšiřovat a tak to všechno začalo..

Momentálně chovám činčily asi 14 let, takže už nějaké zkušenosti mám a mohu říci, že každá činčilka je originál a s určitou povahou už se rodí a je jen na nás kolik času a lásky jí budeme věnovat...Samozdřejmě to, jak se jí budeme věnovat, také dále ovlivní její povahu.

Činčilky nejsou tolik náročná zvířátka na čas (jako třeba pes), ale už náročnější na chov a pokud se rozhodujete pořídit si činčilku, musíte počítat s tím, že se mohou dožít i 15 let. Činčila je docela čilé a akční zvířátko, ale můžete si ji naučit, aby za váma chodila, nechala se poškrabkat, pomazlit a můžete ji dokonce nosit i na rameni.  

 

Můj plán do budoucna je - zkvalitnit chov a pořídit další barevné mutace, účast na výstavě, odchovávat čokoládové a černé mláďátka. Případně sestavit další zajímavý páreček. Chci ale pořád zachovat menší počet činčilek, abych se jim mohla individuálně věnovat a nebyly plaché.

 

V mém chovu je momentálně asi 7 činčilek + mláďátka, dále máme fenku stafordšírského bulteriéra a rybičky.

 

 

 

 

 

TOPlist